تجهیزات اعلام آتش سوزی

پيشگيري و مبارزه با آتش سوزي در واحد های صنعتی

 

تجهیزات اعلام خطر و تمرين هاي مربوط به اطفاء حريق

 كليه كارگاه ها و واحدهای صنعتی كه فعاليت آنها امكان خطرات شديد یا مهم آتش سوزي دارد بايد مجهز به تجهیزات اعلام حريق باشند این تجهیزات باید به گونه ای نصب شوند که صدای اعلام خطر در همه قسمت ها به خوبی شنیده شود و کلیه کارکنان متوجه آن شوند. در هر بخش یا طبقه از ساختمان كارگاه بايستي تعداد كافي تجهیزات اعلام حريق دستي وجود داشته باشد و اين وسايل را بايد در جعبه هاي شيشه اي در محلي قرار داده شوند كه فاصله تا آن ها از 30 متر بیشتر نباشد. تجهیزات اعلام وقوع خطر بايستي به رنگ قرمز باشند و محل نصب آن ها کاملا مشخص باشد و به سهولت در دسترس بوده و در محل عبور و فرار از آتش وخطرات باشند قرار داشته باشند .تجهیزات اعلام حريق بايد از نظر نوع آهنگ و صدا نسبت به كليه وسايل صوتي ديگر متفاوت باشند و به هيچ وجه نباید از آن ها براي مقاصد ديگري غير از اعلام آتش سوزی یا شرایط اضطراری استفاده شود. تجهیزات اعلام خطری كه با نيروي الكتريسته به كار مي افتند بايد طوري تعبيه شود كه از كار افتادن نيروي الكتريسته كارگاه کارکرد آن ها را متوقف نکند.

 

تجهیزات اعلام آتش سوزی

تمرين هاي تخليه ساختمان در كليه كارگاه ها

تمرين هایی مربوط به تخليه كارگاه ها يا ساختمان ها را بايد حداقل هر 6 ماه يك مرتبه انجام داد تا تا افراد حاضر در کارگاه در هنگام بروز حادثه واقعی آمادگی لازم جهت مقابله با اضطراب و وحشت را داشته باشند، همچنین در کارگاه هایی که در آن ها خطر اشتعال وجود دارد افراد حاضر و کارکنان باید آموزش های مبارزه با آتش های کوچک را دریافت کرده باشند.

تمرين هاي مبارزه با آتش سوزی

در كارگاه هايي كه داراي گروه های آتش نشاني آموزش دیده  و مجهز مي باشند تمرين هاي آتش نشاني بايد حداقل ماهي يك مرتبه انجام گيرد و البته اگر این تمرینات بدون اطلاع قبلی و مطابق با شرایط واقعی باشد بازخورد بهتری خواهد داشت. همچنین در  كارگاه هایی كه داراي گروه آتش نشاني آموزش دیده نمي باشند بايد سعي شود كه تدريجا كليه كاركنان را با روش استفاده و به كار انداختن وسايل و تجهيزات مبارزه با حريق و همچنين استفاده از هر يك از آنها در مقابل نوع حريقي كه براي آن منظور گرديده کاملا آموزش و آماده كرد تا در موقع آتش سوزي و خطر اقدامات لازم را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

 

 

جهت مشاوره و خرید انواع تجهیزات اعلام خطر و آتش نشانی

با شماره های زیر تماس بگیرید.

061-34439397    061-34439390