کپسول آتش نشانی CO2 بایا سیلندر

0.0 از 5 بر اساس 0 رای دهنده امتیاز 0.0 از 5
(0 نظر ثبت شده)

تماس بگیرید

 

 

کپسول آتش نشانی CO2 بایا سیلندر

 

کپسول آتش نشانی CO2 بایا سیلندر

 

 

تماس با ما

 

09352123644

 

آتش سوزی حادثه ایست که وقتی اتفاق می افتد استرس زیادی را ایجاد می کند. وقتی آتش سوزی اتفاق می افتد شما با مشاهده آن به دنبال وسیله ای برای خاموش کردن آن می گردید، چرا که اگر آتش به موقع مهار نشود خسارات جبران ناپذیری را وارد می کند.

آب، خاک، ماسه از جمله چیزهایی است که در هنگام آتش سوزی شما به دنبال آن هستید تا هرچه سریعتر آتش را مهار کنید و استرس زیادی را تحمل می کنید. اما کاربردی ترین وسیله برای خاموش کردن آتش کپسول آتش نشانی می باشد.

اما استفاده از کپسول مناسب بستگی به نوع آتش دارد که ناشی از چیست و با توجه به آن کپسول مناسب را انتخاب کنید.

کپسول های آتش نشانی انواع مختلفی دارد که شامل پودری، گاز دی اکسید کربن و آب می باشد، که هر کدام از این کپسول های آتش نشانی برای نوع خاصی از حریق کاربرد دارد.

همچنین با توجه به حجم آتش شما باید کپسول مناسب با آن را استفاده کنید که شامل کپسول آتش نشانی ۱ کیلویی، ۲ کیلویی، ۳ کیلویی و… می باشد.

  

توضیحات کالا

 

 

کپسول آتش نشانی CO2 بایا سیلندر

 

 

کپسول آتش نشانی CO2 بایا سیلندر

 

برای اطفای حریق ناشی از جریانات الکتریسیته شما باید از کپسول آتش نشانی CO2  یا کپسول آتش نشانی دی اکسید کربن استفاده کنید. تا بتوانید با پاشیدن دی اکسید کربن بر روی اینگونه آتش، آن را مهار کنید.

از آنجا که حادثه خبر نمی کند، همواره بهتر است که شما برای اطفای حریق و دفع خطر احتمالی یکی از این نوع کپسول ها را در خانه و یا وسیله نقلیه خود داشته باشید.

کپسول آتش نشانی CO2 مناسب، با توجه به حجم حریق می تواند کپسول آتش نشانی ۱ کیلویی، ۲ کیلویی و حتی ۳ کیلویی و یا بیشتر باشد. که به راحتی می توانید این کپسول را در گوشه ای از محل کار خود نگهداری کرده و هنگام بروز مشکل به سرعت از آن استفاده کنید.

 

انواع وزن های کپسول آتش نشانی CO2 بایا سیلندر:

 

کپسول آتش نشانی CO2 بایا 3 کیلوگرمی: این کپسول آتش نشانی CO2 بایا سیلندر برای ماشین های بزرگ مانند کامیون ها مورد استفاده قرار می گیرد.

کپسول آتش نشانی CO2 بایا ۴ کیلوگرمی: این کپسول آتش نشانی CO2 بایا سیلندر بیشتر برای انبارهای خیلی کوچک مثلا با مساحت ۱۰ متر مربع کاربرد دارد.

کپسول آتش نشانی CO2 بایا ۶ کیلوگرمی: این کپسول آتش نشانی CO2 بایا سیلندر  برای خانه های مسکونی و اداره های کوچک مناسب هستند.

کپسول آتش نشانی CO2 بایا ۱۲ کیلوگرمی: این کپسول آتش نشانی CO2 بایا سیلندر برای پارکینگ های کوچک، اداره و کارگاه های نه چندان بزرگ مناسب می باشند، جابجایی این کپسول آتش نشانی سخت بوده و برای جابجایی آن از چرخ مخصوص استفاده می‌کنند که کپسول آتش نشانی بایا بر روی آن قرار می گیرد.

کپسول آتش نشانی CO2 بایا ۲۵ کیلوگرمی: این کپسول آتش نشانی CO2 بایا سیلندر بیشتر برای کارگاه های بزرگ، اداره های بزرگ، پارکینگ های بزرگ و… استفاده می شود. این کپسول آتش نشانی بایا سیلندر دارای یک چرخ است که به کپسول آتش نشانی کربن دی اکسید متصل است.

کپسول آتش نشانی CO2 بایا ۵۰ کیلوگرمی: این کپسول آتش نشانی CO2 بایا سیلندر برای کارخانه ها و پارکینگ های طبقاتی بسیار بزرگ استفاده می شوند که دارای چرخی برای جابه جایی راحت آن است.

 

ساختار یک کپسول آتش نشانی CO2 بایا سیلندر و جنس بدنه:

 

کپسول آتش نشانی CO2 بایا دارای یک ضامن است به این منظور که ناخواسته پودر داخل کپسول از کپسول خارج نشود و دارای یک اهرم و سوزن داخل کپسول است که با فشار دادن اهرم و با کمک سوزن دریچه داخل کپسول باز شده و گاز دی اکسید کربن از داخل کپسول خارج می شود. هر کپسول دارای یک نازل است به منظور کنترل کردن گاز co2 که از کپسول خارج می شود.

بدنه کپسول آتش نشانی CO2 بایا 3 کیلوگرمی از جنس فولاد می باشد که در مقابل ضربه های شدید و مهم تر از آن در برابر خورندگی آب دارای مقاومت بالایی است، بدنه این کپسول های آتش نشانی دی اکسید کربن بایا سیلندر از فولاد قوی و فشرده شده است که در دماهای بسیار بالا مقاومت بالایی دارد و تا دمای بالای ۱۵۳۵ درجه را می‌تواند تحمل کند. تمام کپسول های CO2 بایا سیلندر که وزنشان ۱۲ کیلوگرم و یا بالاتر هستن برای جا به جایی راحت تر دارای چرخ هستند.

 

نحوه استفاده از کپسول آتش نشانی CO2 بایا سیلندر:

 

نحوه استفاده از این کپسول آتش نشانی برای عموم بسیار آسان است، در ابتدا ضامنی که در زیر اهرم است را کشیده و با نازل کپسول آتش نشانی بایا، آتش را نشانه گرفته و اهرم را فشار داده و سپس پودر از کپسول خارج شده و باعث خاموش شدن آتش می‌شود.

 

چگونگی عمل پودر در کپسول آتش نشانی CO2 بایا سیلندر:

 

گاز موجود داخل کپسول آتش نشانی CO2 بایا باعث می شود که هنگام استفاده CO2 داخل کپسول آتش نشانی از محفظه بیرون آمده و چون گاز دی اکسید کربن مانع رسیدن اکسیژن به حریق می شود یکی از عوامل مهم ایجاد آتش حذف شده و آتش سوزی متوقف می شود.

 

چگونگی شارژ کپسول آتش نشانی CO2 بایا سیلندر:

 

کپسول آتش نشانی CO2 بایا در صورتی که استفاده نشوند فقط هر یک سال یک بار برای چک کردن گاز و مانع از منسجم شدن پودر داخل کپسول بررسی می شوند که هزینه بسیار پایینی دارد، اما در صورت این که استفاده شود به دلیل این که پس از هر بار استفاده گاز داخل کپسول آتش نشانی خارج می شود باید حتما کپسول آتش نشانی CO2 بایا شارژ شود که آن نیز هزینه کمی دارد.

جزئیات کالا

ارسال نظر

0 نظر برای کپسول آتش نشانی CO2 بایا سیلندر