راهنمای انتخاب لباس کار مناسب

 

امروزه اهمیت برندیگ در فعالیت های تجاری بر کسی پوشیده نیست، لباس فرم مناسب برای پرسنل نشانه ای از کیفیت یک برند بوده و گاهی اصالت یک برند یا فعالیت تجاری را به نمایش میگذارد. حال که به طور مختصر با اهمیت انتخاب لباس کار مناسب، با کیفیت، و یک دست برای پرسنل آشنا شدیم باید بدانیم که چه فاکتور هایی برای انتخاب و خرید لباس کار مهم است ؟ جنسیت ؟ جنس پارچه ؟ موقعیت شغلی ؟ دوخت؟ یایز بندی؟ ایمنی ؟(بسیار مهم در محیط های صنعتی) طراحی ؟ مدل ؟ رنگ؟ بودجه ؟ و......

اولین قدم انتخاب نوع لباس با توجه به نوع فعالیت و نوع شغل است . بدیهی است که انتظارات در هر شغلی از لباس کار متفاوت است، گاهی ظاهر ،گاهی ایمنی ،گاهی میزان انتقال حرارت یا رطوبت و گاهی استحکام در انتخاب لباس کار مهم است. البته نوع پوشش برای خانم ها و آقایان با توجه به شرایط فرهنگی موجود در کشور ها با هم متفاوت است.

جهت مشاوره و خرید انواع لباس کار و لباس اداری

با شماره های زیر تماس بگیرید

061-34439397    061-34439390

 

 

 

 

بررسی پارامتر های مهم در انتخاب لباس کار

 

جنس

جنس پارچه، متریال و کیفیت آن از مهمم ترین معیار های انتخاب لباس کاراست که باید زمان انتخاب و خرید به آن توجه ویژه ای داشت. برای مثال برای کارمندی که در محیط دفتری فعالیت میکند جنس پارچه کتان بسیار مناسب است و همچنین برای فردی که محیط کار آن محیط باز است جنس پارچه پلی استر پیشنهاد خوبی میباشد.نکته دیگر در انتخاب جنس پارچه لباس کار  شرایط آب و هوایی است که در محیط های سردسیر و گرمسیر با هم تفاوت هایی دارد.

طراحی

طراحی مناسب می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس پرسنل شود .در نتیجه این موضوع را در اولویت های خود قرار دهید که آنها با طرح و فرم لباس کار خود احساس راحتی کنند. زیرا لباس کاری که شما تهیه می کنید ، می تواند حس رضایت شغلی پرسنل را افزایش و همچنین بازده و راندمان فعالیت شما نیز به عنوان کارفرما افزایش می دهد.

سایز

 انتخاب صحیح سایز منجر به فراهم آوردن لباس کاری راحت و محافظتی مناسب می شود. اشتباه در انتخاب سایز مناسبمی تواند پرسنل را به دردسر انداخته و موجب افت میزان کارکرد آن ها شود. پیشنهاد میشود اننتخاب سایز مناسب به خود پرسنل واگذار شود و کارفرما نیز بر این روند نظارت داشته باشد.

 

 

ایمنی

در مشاغل حساس و یا صنعتی توجه به جنبه ایمنی لباس بسیار مهم است.  لباس کار باید با استاندارد های ایمنی محل کار مطابقت داشته یاشد. این نوع لباس ها بیشتر برای محافظت بدن در برابر مواد شیمیایی ، حرارت ، جرقه و آتش بکار می رود. بنابراین کیفیت و نوع مواد بکار رفته در آن ها بسیار مهم است.

رنگ

رنگ لباس کار می تواند نشان دهنده رنگ سازمانی شما باشد پس در انتخاب آن به هویت بصری فعالبت خود توجه کنید . استفاده از لوگو بر روی لباس نیز  می تواند بسیار مهم باشد و سازمان و یا برند شما باشد  برای این منظور می توانید نام و لگوی برند را بر روی لباستان چاپ و یا گلدوزی نمایید.

بودجه

بودجه شما نیز فاکتور مهمی در اننتخاب لباس کار مناسب به شمار می رود . قبل از سفارش لباس ها به خاطر داشته باشید که هرچقدر برای کیفیت پارچه و دوخت لباس هزینه کنید ، در نهایت به نفعتان است.

 

شرکت ایمن تجارت سالیان با سال ها تجربه در زمینه تولید لباس کار و تجهیزات ایمنی

در تمام مراحل انتخاب و سفارش و تحویل، مشاور و همراه شما خواهد بود

جهت مشاوره و خرید انواع لباس کار و لباس اداری

با شماره های زیر تماس بگیرید

061-34439397    061-34439390